top of page

Závody 60. a 100. metrů překážek

Aktualizováno: 2. 6.

 

V sobotu 11.5.2024 se konalo okresní kolo soutěže na 100 metrů překážek dorostu a 60 metrů překážek mladších a starších žáků v Hrušovanech u Brna. Za Nesvačilku se zúčastnili za dorost Martin Mazúrek a Aleš Fiala, ti měli závod dopoledne. Za starší žáky Tomáš a Lukáš Fialovi a za mladší Míša Černá, Karel Mejtský a Jan Koblížek kteří měli vyhrazené odpoledne.Ráno jsme tedy vyrazili s Alešem a Martinem před osmou hodinou ranní, aby si kluci vyzkoušeli dráhu a překážky, závod obsahoval dvě disciplíny: 100 metrů překážek a dvojboj. Po příjezdu do  Hrušovan na nás čekalo pěkně připravené sportoviště se čtyřmi 100 metrovými dráhami s tartanovým povrchem. Kluci se zahřáli rozběháním a rozcvičkou, po prezenci si zkoušeli překážky. Martin jako starší dorost měl 2 m vysokou bariéru a velkou kladinu, Aleš jako střední dorost měl překážky menší, společné překážky měli ve dvojboji, okno a PHP. Po nástupu dostali kluci startovní čísla a nic už nebránilo k zahájení prvních ze dvou pokusů.

Martin pokus zvládl v čase 27.10 sekund s menšími chybami při zapojení hadic, druhý pokus měl neplatný, když se mu rozpojila hadice od rozdělovače při doběhu do cíle, nicméně první pokus měl platný a průběžně byl na čtvrtém místě.

Aleš začal první pokus v čase 22,69 sekund i přes zaseknutí hadic pod kladinou, druhý pokus „vylepšil“, i přes zakopnutí o spojky hadic spadl do kotrmelce a dokončil pokus v čase 22.14 sekund což mu stačilo na 4. místo po první disciplíně.

Ve dvojboji, což spočívalo v překonání okna, uchopení PHP, položení na podložku a doběhu do cíle, měli Martin i Aleš oba platné pokusy. Martinovi se započítal čas 20.63 sekund, což bylo v jeho kategorii i celkově pěkné 4. místo. Aleš zvládl dvojboj v čase 18.11 sekund a celkově skončil na 3. místě, což mu zajistilo postup do krajského kola, které bude 9.6.2024 ve Vyškově. Martinovi kraj utekl o jednu příčku.Po vyhlášení dorostu jsem zajel do Nesvačilky pro žáky, kteří měli dva pokusy na 60-ti metrové dráze. Po rozběhání, rozcvičce a následné prezenci žáci trénovali na překážkách, kde Lukáše  při přeskoku 150 cm bariéry rozbolely lokty a museli jsme ho ze závodu odhlásit.

Za starší žáky tedy běžel jen Tomáš, platné měl oba pokusy, přičemž první byl lepší s časem 20.36 sekund a obsadil konečné 14. místo v silné konkurenci.

Za mladší si nejlépe vedla Míša, která prvním pokusem v čase 22.98 sekund dosáhla na 6. místo a postoupila do krajského kola.

Další z našeho týmu Honzík, zapsal prvním pokusem čas 29.51 sekund, což stačilo na 8. místo a kraj mu unikl o jednu příčku. Pokud by ale nějaký závodník z předešlých sedmi nemohl na krajském kole závodit, Honzík bude první v pořadí, takže naději máme.

Poslední z našich žáků zdolal dráhu v čase 33.42 sekund Kája a umístil se na 10. místě. Když ještě trochu potrénuje, určitě se příště umístí lépe.

Na závodech jsme si pomáhali s družstvem ze Žatčan, které se stejně jako my, zúčastnili tohoto závodu poprvé a můžete se ve výsledcích přesvědčit, že to zvládli dobře. Po odběhnutí posledních závodníků jsme počkali na vyhlášení a děti převzaly ceny. Pak už jsme zajeli pro zaslouženou odměnu do Židlochovic na zmrzlinu a vrátili se zpět do Nesvačilky. Lukášovi se během dne udělalo dobře, takže se pro nás závod obešel, až na drobné oděrky, bez zranění.

Děti závodily statečně a i přesto, že to pro nás byla nová disciplína a tréninků moc neměly, předvedly pěkné výkony. Myslím si, že si závody užily, s některými pojedeme dokonce letos na krajské kolo, s ostatními a snad i ve větším počtu se závodu v Hrušovanech zúčastníme až příští rok.


Vojtěch Balák10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page