top of page

Naše cesta k nové CAS

Již pár let jsme uvažovali o repasi nebo o koupě nové cisterny do našeho sboru. Po konzultacích a hledání dotací na repasi naší staré T 148, jsme se rozhodli, že to nebude naše cesta. Né, že by to auto nebylo dobré, ale přece má svůj věk a ani HZS se nemělo k tomu, aby se repasovali T148. Navíc jako JPO V jsme měli velmi omezené šance na získání dotace.

 

Jednoho krásného dne - tuším, že to bylo někdy v říjnu 2022 - jsme debatovali se starostou obce Nesvačilka, co tedy provedeme, protože nekonečné opravy nebožky byly už neúnosné a auta která byla k dispozici tady v okolí, se nám prostě do garáže nevejdou. A tak začala ,,naše cesta k nové CAS,,.

Bohužel jsme byli limitování cenou a rozměry. Pořád nám chodily nabídky na staronová auta, až jsme narazili na jednoho staršího fešáka v Havlíčkově Brodě.

Domluvili jsme si první návštěvu a delegace mohla vyjet s metrem :-) A co na nás čekalo?

MERCEDES 1124 dovezený z Belgie, s hasičskou nástavbou, nádrží na 2400l vody, 80l pěnidla, takovým z počátku chaoticky ovládaným čerpadlem ZIEGLER a automatickou převodovkou.

 

Po přeměření vozu a získaní informací, jsme sedli do auta a začala nekonečná debata - stačí nám to, nestačí nám to? Co ta nádrž na vodu, není to málo? A jak dlouho nám to vydrží...atd. :-)

 

Vytvořil se podklad pro obecní zastupitelstvo a čekalo se na rozhodnutí. To padlo a verdikt byl...BEREME TO!

 

Vzhledem k balíku peněz, který jsme na to dostali, jsme se rozhodli auto nechat udělat na klíč, včetně dovybavení jednotky. Veškeré jednání s firmou Dobráci s.r.o., která auto dovezla a měla možnosti ho upravit na míru, probíhala úplně parádně. A je fakt, že jsme si toho hodně vymýšleli a i občas si vyslechli, že to je strašná pakárna. Ale výsledek stojí za to:

MERCEDES 1124 CAS 20 2400/0 - M2R (volací znak HBI 951)

Vybavení: 6x IDP Drager PSS 7000, vysokotlak, D-čkový program, hadice C, hadice B, smáčedla, proudnice PROTEC, motorová pila, sekera, partech holligan, páčidlo, plovoucí čerpadlo, kalové čerpadlo, elektrocentrála, hasící přístroje, lezecké vybavení, páteřová deska, sorbent, 4-dílný nastavovací žebřík, přejezdové můstky, savice, sací koš, ruční nářadí, stabilizační tyče, AED a zdravotnický batoh.

 

Auto vybavené na všechno možné, které odveze družstvo 1+5 kamkoliv, kde bude potřeba.

bottom of page