top of page

Okresní kolo hry Plamen – Přísnotice

Aktualizováno: 2. 6.

V sobotu 18. května 2024 jsme vyrazili s mladšími žáky na závody do Přísnotic na závody okresního kola hry Plamen.

Ráno jsme si dali sraz v 8:30 u naší hasičské zbrojnice. Jelikož jsme stihli naložit už po čtvrtečním tréninku, tak jsme to měli bez práce a mohli vyrazit.

Po příjezdu do Přísnotic jsme byli lehce zaskočeni počasím. Nepříjemně foukalo a mraky nad námi taky nic moc. Po postavení stanu a vytvoření naší základny, následovala prezentace a jelikož se jednalo o okresní kolo, tak na prezentaci musely děti osobně.

Po prezentaci následovalo rozcvičení, aby se nám děti probudily. Za lehkého deště se nám děti podařilo udržet relativně suché.

Pak už nastal klasický průběh – porada rozhodčích (kde jsme údajně měli přivézt jednoho člověka, ale přehlédli jsme v propozicích), porada vedoucích (klasický humbuk, že máme málo dětí), nástup a rozchod na plnění disciplín.


Ve hře plamen jsou tři disciplíny – požární útok, štafeta 4x 60m a štafeta dvojic. Na rozdíl od běžných závodů se časy nesčítají, ale počítají se body z umístění.

Začátek soutěže se trochu protáhl, protože v Přísnoticích to bylo pojato trochu ,,free,, a každý tým si mohl vybrat disciplínu kterou chce. Nebo aspoň tak to bylo prezentováno, ale realita byla jinde. Protože jsme chtěli děti trochu uklidnit, tak jsme chtěli začít štafetou 4x 60m, ale po příchodu na start nám bylo sděleno, že je to postavené pro starší žáky.

Tak jsme se rozhodli začít požárním útokem. Na start jsme se postavili ve složení Michalka (koš), Sabča (savice), Honzík (béčka), Kuba ze Žatčan (rozdělovač), Kristýnka (pravý spoj), Terka (pravý proud) a Filípek (levý proud). I když jsme několikrát děti upozorňovali, že běží na tartanu a mokré boty na něm kloužou i tak se našel jeden nejmenovaný, který stejně uklouzl. Ale nutno podotknout, že svou chybu napravil a dohnal ztrátu. Útok celkově klapnul parádně – rychlý koš, rychlé spoje a i rychlý běh. Holky na levém proudu sestřelili terč v čase 18:76, a Filip na pravém proudu po lehkém prostřiku 20:29. Celkově to však byl povedený útok a brali jsme 2.místo.

Mezitím se nám pěkně vyčasilo a vylezlo sluníčko, které tartanovou dráhu krásně vysušilo. Nahlásili jsme se na štafetu 4x 60m, kterou organizátoři mezitím předělali pro mladší žáky. Na start jsme se postavili ve složení Honzík (kladina), Filípek (překážka), Sabča (hasičák) a Míša (hadice). Tak jako vždy se projevila naše bolavá pata, kterou je nervozita. Honzík na klid zaběhl kladinu, předávka Filípkovi parádní, na klid zaběhnutá překážka, předávka v pořádku, spadený hasičák, spadená proudnice při předávce a spadené hadice hned na začátku nám přidělili čas 75:98 a celkově 10.místo.

Na dětech bylo vidět lehké zklamání a tak nastal čas děti vzít na párek v rohlíku. Honzík nezklamal a klasicky si dal své oblíbené hranolky.

Po lehkém odpočinku jsme se šli podívat na štafetu dvojic, kterou s dětma skoro vůbec netrénujeme. Vysvětlili jsme si co a jak budou dělat, děti to okoukli jak to běhají ostatní a mohli jsme tedy nastoupit na start ve složení Kristýnka (velitel), Honzík (proudnice a natažení hadice), Filípek (hadice a zapojení do hydrantu), Kuba ze Žatčan (odpojení proudnice a odpojení od hydrantu) a Terka (smotání hadice). I když se děcka snažili, tak po chybě jednoho z vedoucích si zapsali 10 trestných bodů a čas 2:13,02 a celkově 11.místo.

Takže po skvělém útoku, horší štafetě a ještě horší štafetě dvojic naši mladší žáci celkově skončili na krásném 6. místě ze 14. týmu a kdyby se Kuřim počítala jako jedno SDH a ne Kuřim ,,A,, a Kuřim ,,B,, tak by jsme byli ještě o stupínek výš. I tak ale krásné umístění a mladším žákům patří velká pochvala.

 Po cestě domu jsme nemohli samozřejmě zapomenout na sladkou odměnu v Těšanech v podobě točené zmrzliny – to už je taková naše tradice.
Jakub Klimeš

20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page